Luciaspelreslultat

2018-12-28 | Marianne Fricke Stjernström

Några var missade i resultatlistan från Luciaspelen. Här är ett nytt försök. Kolla gärna och hör av dig om någon ändå inte kommit med! Tack för hjälpen Elina Jonsson.

 

 

RESULTAT       
Luciaspelen 2018-12-14/16
Sätrahallen, Stockholm  
IFK Lidingö Friidrott    
Uppdaterad: 18-12-20 13:07  
         
         
         
         
   
M 30m  
Försök heat 1   16-dec
Vincent Arousell 3 Hässelby SK 4.62
         
Försök heat 2   16-dec
Lucas Lindberg 4    Hässelby SK 4.41
Elias Lind 3 Hässelby SK 4.52
         
Försök heat 3   16-dec
Oliver Gao 2 Hässelby SK 4.40
         
Försök heat 4   16-dec
George Maric 3 Hässelby SK 4.45
         
Försök heat 5   16-dec
Mårten Nystrand 3 Hässelby SK 4.58
         
         
         
P15 60m  
Försök heat 1   16-dec
Lucas Lindberg 4 Hässelby SK 7.60
         
Försök heat 2   16-dec
Linus Jonsson 4 Hässelby SK 7.65
Fabian Olin 4 Hässelby SK 8.39
Max Sundgren 4 Hässelby SK 8.40
         
Final   16-dec
Lucas Lindberg 4 Hässelby SK 7.53
Linus Jonsson 4 Hässelby SK 7.66
         
P15 1000m  
Finalheat 1   16-dec
Linus Jansson 4 Hässelby SK 2:50.00
Fabian Olin 4 Hässelby SK 2:56.70
Marlon Tollefors 4 Danderyds SK 2:59.30
         
P15 Höjd  
    16-dec
Linus Jonsson 4 Hässelby SK 174
Max Sundgren 4 Hässelby SK 160
Elias Boman 4 Hässelby SK 160
13  Fabian Olin 4 Hässelby SK 136
         
         
P15 Kula 4.0 kg
    16-dec
Elias Boman 4 Hässelby SK 11,37
         
         
P14 60m  
Försök heat 2   16-dec
Vidar Lind 5 Hässelby SK 8.13
         
Försök heat 3   16-dec
Jakob Henningsohn 5 Hässelby SK 8.31
Mindor Bergler 5 Hässelby SK 8.59
         
Försök heat 4   16-dec
Leo Wickert 5 Hässelby SK 9.71
         
         
         
P14 Höjd  
    16-dec
10  Mindor Bergler 5 Hässelby SK 140
13  Jakob Henningsohn 5 Hässelby SK 136
         
P14 Längd  
    16-dec
10  Mindor Bergler 5 Hässelby SK 4,65
15  Jakob Henningsohn 5 Hässelby SK 4,44
27  Leo Wickert 5 Hässelby SK 3,85
         
         
P13 Längd zon
    16-dec
14  Tim Laurell 6 Hässelby SK 4,12
         
         
P12 60m  
Försök heat 1   16-dec
Oliver Åkerberg 7 Hässelby SK 9.74
         
Försök heat 5   16-dec
Hugo Skymne 7 Hässelby SK 9.34
Irving Lind 7 Hässelby SK 9.92
Ola Rönnlycke 7 Hässelby SK 10.14
         
Final   16-dec
Hugo Skymne 7 Hässelby SK 9.20
         
P12 Höjd  
    16-dec
14  Irving Lind 7 Hässelby SK 108
16  Oliver Åkerberg 7 Hässelby SK 108
         
P12 Längd zon
    16-dec
Hugo Skymne 7 Hässelby SK 3,96
26  Irving Lind 7 Hässelby SK 3,42
34  Oliver Åkerberg 7 Hässelby SK 3,11
         
         
         
F15 60m  
Försök heat 1   16-dec
Nora Lindahl 4 Hässelby SK 8.00
Saga Hermundstad 4 Hässelby SK 8.12
         
Försök heat 2   16-dec
Lia Cederberg 4 Hässelby SK 8.28
Sophie Okejeme 4 Hässelby SK 8.41
Fanny Karlsson 4 Hässelby SK 8.43
         
Final   16-dec
Nora Lindahl 4 Hässelby SK 7.93
Saga Hermundstad 4 Hässelby SK 8.12
Lia Cederberg 4 Hässelby SK 8.29
         
F15 Höjd  
    16-dec
Jasmine Gyllenhammar 4 Hässelby SK 148
         
F14 60m  
Försök heat 1   16-dec
Ebba Avér 5 Hässelby SK 9.04
         
Försök heat 2   16-dec
Julia Samuelsson 5 Hässelby SK 8.93
         
Försök heat 3   16-dec
Tuva Wennergren 5 Hässelby SK 9.20
         
         
Försök heat 5   16-dec
Natalie Lindgren 5 Hässelby SK 8.61
         
Försök heat 6   16-dec
Linn Hessing 5 Hässelby SK 9.91
         
Försök heat 7   16-dec
Ida Malmborg 5 Hässelby SK 8.72
Beatrix Flensborg 5 Hässelby SK 9.28
         
Final   16-dec
Natalie Lindgren 5 Hässelby SK 8.69
         
F14 Längd  
    16-dec
16  Isabelle Malmborg 5 Hässelby SK 4,19
26  Ida Malmborg 5 Hässelby SK 4,05
34  Tuva Wennergren 5 Hässelby SK 3,87
35  Linn Hessing 5 Hässelby SK 3,78
39  Beatrix Flensborg 5 Hässelby SK 3,65
40  Ebba Avér 5 Hässelby SK 3,64
44  Julia Samuelsson 5 Hässelby SK 3,53
F14 Kula 3.0 kg
    16-dec
23  Linn Hessing 5 Hässelby SK 5,25
         
F13 60m  
Försök heat 1   16-dec
Nora Sjöberg 6 Hässelby SK 9.18
         
         
F13 800m  
Finalheat 1   16-dec
Hannah Kinane 6 Hässelby SK 2:26.72
F13 Höjd  
    16-dec
10  Livia Klaesson 6 Hässelby SK 132
         
F12 60m  
Försök heat 3   16-dec
Elin Gullicksson 7 Hässelby SK 10.40
Försök heat 4   16-dec
Moa Forsén 7 Hässelby SK 10.42
         
         
Försök heat 7   16-dec
Ines Dahl 7 Hässelby SK 10.13
         
         
F12 Längd zon
    16-dec
30  Alisha Mirza 7 Hässelby SK 3,31
31  Moa Forsén 7 Hässelby SK 3,27
         

 

Är någon missad ändå? Mejla marianne.hsk@telia.com

 

Samtliga resultat till Luciaspelen >>>


Kansliet informerar

Köp kläder: Webbshop

Till Kostnadsräkningen

Klubbens Antidopingarbete

Utbildningsplattformen
Sport conference 

Kansliet har kvällsöppet till kl 19 måndagar och torsdagar.

Men ring gärna och kolla innan du kommer, så att vi är på plats just när du dyker upp: 08-739 97 06.

Vill du inte att ditt friidrottande barn ska vara med på bild på klubbens hemsida? Mejla marianne.hsk@telia.com!

Senaste bildspelet

Fightern

Våra arrangemang

STHLM Urban Trail
11 augusti 2019 »

Stafesten för UNICEF
21-22 augusti 2019 »

Tjejmilen
31 augusti 2019 »

Lilla Tjejmilen
31 augusti 2019 »

RAMBOLL Stockholm Halvmarathon
7 september 2019 »

Tjur Ruset
5 oktober 2019 »

Kalvruset
5 oktober 2019 »

Hässelbyloppet
13 oktober 2019 »

STHLM X
19 oktober 2019 »

Höstrusket
2 november 2019 »

Mine to Run
17 november 2019 »

Ansvarig utgivare: Marianne Fricke Stjernström, E-mail: , Telefon: 08-739 97 06